๐Ÿ‘

Sunday 20 January

various times

Mona Foma Soma

(AUS)

Launceston

Parer Studio

Man

(AUS)

First Basin, Cataract Gorge Reserve, Launceston

10amโ€“4pm

Formal

(AUS)

Poimena Gallery, Mowbray Heights

10am

Mindy Meng Wang

Morning Meditation

(CHN)

Fairy Dell, Cataract Gorge Reserve, Launceston

10amโ€“4pm

Pete Mattila

Catalysis

(AUS)

Design Tasmania, Launceston

12โ€“12pm

Ben Landau

Retreat

(AUS)

John Hart Conservatory, City Park, Launceston

12โ€“10pm

Heath Franco

(AUS)

Ground floor, Launceston Workers Club, Launceston

12โ€“5pm

Lou Conboy

Sisyphina

(AUS)

Sawtooth ARI, Launceston

12โ€“5pm

Margie Livingston

Circumambulation: Launceston

(USA)

Sawtooth ARI, Launceston

12โ€“10pm

Rosie Deacon

(AUS)

Second floor, Launceston Workers Club, Launceston

2โ€“9pm

Adele Varcoe + Self-Assembly

Onesie World 2.0

(AUS/FIN)

Inveresk Precinct, Launceston

2โ€“9pm

Art of the Body: Health, Beauty, and Desire

(AUS)

Academy Gallery, School of Creative Arts, Inveresk Precinct

2โ€“9pm

ArtRage

(AUS)

TEG, QVMAG, Inveresk Precinct, Launceston

2โ€“10pm

Cinemofo

QVMAG Theatrette, Inveresk Precinct, Launceston

2โ€“9pm

Interweave Arts

Mini Arts Trail

(AUS)

Inveresk Precinct, Launceston

2โ€“9pm

Lou Hubbard

The Lรฉger Melee

(AUS)

Object Gallery, QVMAG, Inveresk Precinct, Launceston

2โ€“9pm

Madeleine Flynn + Tim Humphrey

Pivot

(AUS)

School of Creative Arts Lawns, Inveresk Precinct, Launceston

2โ€“9pm

Nick Ryan

Machine 9

(UK)

Community Gallery, QVMAG, Inveresk Precinct, Launceston

2โ€“9pm

Soma Lumia with Jim Moginie

Takayna Anthropocene Blues

(AUS)

Annexe Rehearsal Room, Inveresk Precinct, Launceston

2โ€“6pm

Ubu Studio

(AUS)

School of Creative Arts, Launceston

2.30โ€“3.45pm

Kuniko Kato

(JAP)

Annexe Theatre, Inveresk Precinct, Launceston

2.30pm

Yirinda

(AUS)

kanamaluka Stage, Inveresk Precinct, Launceston

3โ€“3.45pm

EWAH & The Vision of Paradise

(AUS)

laykila Stage, Inveresk Precinct, Launceston

3.45pm

Dylan Sheridan

Vexations

(AUS)

Annexe Drama Studio, Inveresk Precinct, Launceston

3.45โ€“4.45pm

Haล„ba!

(POL)

kanamaluka Stage, Inveresk Precinct, Launceston

4.15pm

Sabu Orimo

(JAP)

Annexe Theatre, Inveresk Precinct, Launceston

4.45pm

Dylan Sheridan

Vexations

(AUS)

Annexe Drama Studio, Inveresk Precinct, Launceston

4.45โ€“5.45pm

Nakhane

(ZAF)

laykila Stage, Inveresk Precinct, Launceston

5โ€“9pm

Jen Brown + Helene Weeding

Heavenly Bodies

(AUS)

QVMAG Planetarium, Inveresk Precinct, Launceston

5.45โ€“6pm

Sonja Hindrum + Karlin Love + Bruce Innocent

SkinMusic

(AUS)

kanamaluka Stage, Inveresk Precinct, Launceston

6pm

Dylan Sheridan

Vexations

(AUS)

Annexe Drama Studio, Inveresk Precinct, Launceston

6โ€“7pm

Striborg + the Australian Art Orchestra

(AUS)

kanamaluka Stage, Inveresk Precinct, Launceston

6.45pm

Sonja Hindrum + Karlin Love + Bruce Innocent

SkinMusic

(AUS)

Annexe Theatre, Inveresk Precinct, Launceston

7โ€“8pm

Courtney Barnett

(AUS)

laykila Stage, Inveresk Precinct, Launceston

8pmโ€“12am

Robin Fox

The Launceston Constellation

(AUS)

Albert Hall, Launceston

8โ€“9pm

WWWater

(BEL)

kanamaluka Stage, Inveresk Precinct, Launceston

9โ€“10pm

Underworld

(UK)

laykila Stage, Inveresk Precinct, Launceston